Radoušovy hry 2009 ve znamení skřítků pro Radouše a hrad Radyni. Svého skřítka i svoji čarovnou kresbu si mohl vytvořit každý
         Počasí dopřálo Radoušovým hrám teplo a slunce, a tak se opět mohly děti plně vydovádět během celého sobotního odpoledne. A při hrách nezůstaly osamocené. Spolu s nimi si radosti z her užívali i jejich rodiče. Jízda na koni, jízda s trakařem, strašidelný hrad, skákací hrad, střílení z luku, lov medvěda, tance a hudba. V sobotu 19. září znovu ožily pověsti a sám Radouš otevřel to nejkouzelnější setkání skřítků, divoženek, čarodějnic a všelijakých lesních strašidel s dětmi z Plzeňska i z krajů vzdálených. A přišlo jich vskutku dost.
         V sousedství černého psa, který hlídal Radoušův poklad, připravily čarodějnice výtvarnou dílnu pro děti i jejich maminky. Pro Radouše vyrobili chlapci i dívky dokonalé obrazy z plodů lesa a zahrad. U lesní víly odpočívali návštěvníci během kouzelného kreslení a nabírali energii pro časy budoucí. Na stezce pro nejmenší se vyrojili roztomilí skřítci, a tak setkání přineslo všem přítomným opravdovou radost a chuť do další zábavy i práce. Věřme, že elán z Radoušových her každému vydrží do příštího ročníku. Společná spokojenost je poděkováním každému, kdo si dokázal udělat toto sobotní odpoledne čas a přišel se pobavit k hradu Radyni.
         Pořádající Občanské sdružení Hůrka a Radyně Starý Plzenec a K-Centrum srdečně zvou na Radoušovy hry 2010.

Eva Suttnerová